„Ране" естетске козметолошке технике за борбу против старења коже лица

бледење младалачке коже

Ко од нас бар једном није сањао да измисли „еликсир младости"? На крају крајева, чак и најспектакуларнија и његована 35-годишња дама већ има приметне вранине у близини очију и прве боре на челу! И колико год да је природа подржавајућа, пре или касније размишљате о томе како да успорите процес старења коже лица и вратите бившу младост. Иако старење људске коже није болест, већ природни процес, у нашој је моћи да се побринемо за превенцију прераног (раног) старења коже лица. Покушајмо да схватимо како, зашто и када кожа стари, прочитајте о томе у нашем чланку.

Знаци промена коже у вези са узрастом

Нажалост, свака година коју проживите оставља траг не само у вашем сећању, већ и на вашем лицу. Типични маркери зреле коже којој је потребна нега против старења су:

  • Сувоћа и љуштење: током година кожа постаје дехидрирана, истањива се и постаје „слична пергаменту";
  • Боре: најпре површни и једва приметни, а затим израженији изрази лица и они најнепријатнији дубоки;
  • Смањена чврстоћа и еластичност: црте лица су зашиљене или опуштене;
  • Тупост: чак и уз правилну негу, током година лице губи свежину и изгледа уморно;
  • Тамне мрље, чија је појава последњи „позив за буђење" да је хитно потребно размишљати о борби против брзог старења коже.

Први знаци старења коже лица се не јављају у доби од 30-35 година, како већина људи мисли. Површне боре у близини очију и на челу почињу да се формирају у доби од 17-20 година, а читав њихов развојни циклус траје до 7-10 година!

Промене на кожи са старењем

Спољашњи знаци промена у вези са узрастом узроковани су природним унутрашњим процесима. Временом у кожи:

  • садржај влаге се смањује, што доводи до смањења еластичности;
  • формира се мање колагених и еластинских влакана, која чине еластични „оквир" коже и спречавају продубљивање бора;
  • обнављање површинских слојева се погоршава, због чега тен постаје досаднији, а поре изгледају проширене;
  • Долази до „груписања" пигментних ћелија (меланоцита), што доводи до поремећаја пигментације.

Четири типа старења коже лица

Велика је грешка претпоставити да кожа која стари увек изгледа исто! Дерматолози и козметолози разликују четири главна типа коже која стари:

  • Уморан: са отоком, пастозношћу, израженим назолабијалним набором и спуштеним угловима уста;
  • Наборана: са повећаном сувоћом, „враниним ногама", набораним капцима, „набраном" горњом усном и брадом;
  • Деформисана: са заглађеним или „натеченим" овалним лицем, двоструком брадом, „булдошким" образима, вишком масноће у пределу очних капака;
  • Комбиновано старење: са приближно уједначеном тежином манифестација три претходна типа.

Иако се ови знаци коначно појављују након 35-40 година, узимајући у обзир одређене критеријуме можемо претпоставити какав ће тип старења уследити. Тако жене са сувом кожом чешће развијају изражене боре, а за оне са развијеним поткожним масним слојем важно је унапред да воде рачуна да им лице не „огиба". Ако имате комбиновану кожу, старење ће највероватније пратити „уморни" тип.

како одржати младост коже лица

Правилан режим пијења, здрава храна, адекватан сан, одвикавање од пушења и злоупотребе алкохола, шетње на свежем ваздуху, физичке вежбе, одмерен темпо живота и употреба квалитетне козметике несумњиво ће успорити старење коже лица сваке жене.

Колико је ефикасна козметика против старења?

Упркос чињеници да водеће козметолошке компаније имају своје лабораторије, па чак и институте за лепоту, ефикасност скупих иновативних производа против старења, нажалост, је у великој мери преувеличана. Скоро све креме, уља, маске, серуми и други производи против старења при нези коже лица остају на њеној површини не продиру у дубље слојеве, где се дешавају главне „старостне" промене!

Наравно, за зрелу кожу је користан заштитни филм са УВ филтером који спречава испаравање влаге и неутралише негативне ефекте сунчеве светлости. Међутим, то ни на који начин не утиче на рестаурацију оквира од еластичних влакана! Штавише, у већини случајева, информације о садржају колагена у креми се испостављају као банални рекламни трик, јер, према британским научницима, овај високомолекуларни протеин једноставно није у стању да продре кроз кожну баријеру.

Истовремено, благовремени контакт са специјалистом из области естетске козметологије омогућава вам да постигнете радикално „подмлађивање" без пластичне хирургије. А сада вас позивамо да се упознате са најефикаснијим поступцима „раног" опоравка.

Метода број 1. Влажење

Индикације: Уморна кожа и комбиновано старење, иако је као комплементарна метода хидратација ефикасна и за боре.

Најбоље професионално решење: Биоревитализација хијалуронском киселином.

Тачка апликације: Дубоки слојеви коже. Пошто се садржај хијалуронске киселине смањује са старењем, њено убризгавање вам омогућава да заситите кожу влагом и стимулишете производњу сопствене хијалуронске киселине, колагених влакана и еластина.

резултате: Лице изгледа чвршће и свежије, боја му је уједначена, а јачина старачких пега је приметно смањена.

Метода број 2. Борба против бора

Индикације: Наборана кожа.

Стручно решење бр. 1: Ињекциона контурна пластична хирургија.

Тачка апликације: Средњи и дубоки слојеви коже. Специјални биокомпатибилни филери се убризгавају танком иглом директно испод прегиба (бора) или у мишић испод проблематичног подручја како би се створио потребан волумен.

резултате: Због додатног волумена, боре су изглађене и мање уочљиве.

Стручно решење бр. 2: Фракциони ласер

Тачка апликације: Дубоки слојеви коже. Дистрибуирани снопови ласерских зрака продиру у дубину од 0, 4. . . 1, 4 мм, стимулишући производњу колагених и еластинских влакана.

резултате: Обнављање сопственог влакнастог оквира смањује озбиљност средњих и дубоких бора, а површинске чини скоро невидљивим. Додатни ефекти фракционе термолизе су нестанак или значајно осветљење старачких пега и затезање контуре лица.

Стручно решење бр. 3: ињекције ботокса или диспорта.

Тачка апликације: Мишићи лица. Деловање ботулинум токсина, главног састојка ових лекова, доводи до опуштања мишића лица и, сходно томе, изглађивања бора.

резултате: Смањује број и тежину видљивих бора, посебно како кожа око очију стари.

Метода број 3. Враћање контура лица

Индикације: Старење са опуштеном кожом.

Професионално решење: Подизање нити (подизање нити).

Тачка апликације: Дубоки слојеви коже. Увођењем најфинијих нити обезбеђује се затезање и подршка проблематичним подручјима (очи, обрве, образи, брада, врат, итд. ). Још једна предност поступка је стимулација производње сопственог колагена, што чини резултујући оквир издржљивијим.

резултате: Приметно затезање опуштених подручја, побољшање контура.

Метода број 4. "Обнављање" коже

Индикације: Комбиновано старење.

Професионално решење: Пилинг: ласерски и хемијски.

Тачка апликације: Површински, средњи и дубоки слојеви епидермиса. „Испаравање" кератинизованог епитела под утицајем ласерског зрака или његово уклањање органском киселином стимулише раст нових ћелија и обнављање колагених влакана.

резултате: Употреба пилинга за старију кожу доводи до приметног ефекта подмлађивања: лице делује свежије, а временом, како колагенски оквир јача, боре се изглађују и контура затеже.

На крају, вреди напоменути да ће најбољи начин да се ослободите бора и спречите даље старење коже за вас изабрати специјалиста из области естетске козметологије, узимајући у обзир врсту старења и ваше индивидуалне карактеристике.